Pręty gwintowane w SIG – solidne elementy mocujące

Pręty gwintowane w SIG – solidne elementy mocujące 

Pręty gwintowane to jeden z rodzajów uniwersalnych elementów mocujących, które odgrywają kluczową rolę w budownictwie. Dzięki niezawodności są one niezastąpione w różnorodnych zastosowaniach konstrukcyjnych. W SIG zaopatrzysz się w ocynkowane i nierdzewne pręty gwintowane w wielu rozmiarach. 

Zastosowanie prętów gwintowanych 

Pręty gwintowane znajdują zastosowanie w wielu sektorach przemysłu. W budownictwie są niezastąpione jako mocne i stabilne połączenia do różnych elementów konstrukcyjnych. Można je z powodzeniem wykorzystać zarówno w konstrukcji opartej na szalunkach, jak i przy montażu więźby dachowej. Są niezastąpione w stabilizowaniu zbrojeń w betonie. Pręty gwintowane są stosowane do montażu systemów elektrycznych, hydraulicznych czy wentylacyjnych, a także do budowy sufitów podwieszanych oraz tworzenia korytek dla różnych typów rur, przewodów czy kabli. 

Pręty wykonywane są z różnych materiałów, takich jak stal zwykła, nierdzewna, kwasoodporna czy mosiądz. Sposób wykończenia prętów również może się różnić. Pręty mogą być ocynkowane ogniowo i galwanicznie lub wykończone termodyfuzyjnie. W zależności od specyfiki planowanego zastosowania możliwe jest dopasowanie prętów gwintowanych, które będą spełniać wymagania projektu budowlanego pod względem wytrzymałości i jakości. 

Rodzaje prętów gwintowanych 

Pręty gwintowane możemy klasyfikować zarówno ze względu na ich przekrój, jak i na rodzaj gwintu. Kiedy mówimy o rodzajach gwintów, wyróżniamy m.in: 

  • gwinty złączne lub pociągowe, 
  • gwint metryczny M – jego cechą charakterystyczną jest wysoka wytrzymałość związana m.in. z dużym kątem gwintu, 
  • różne kształty gwintów: trapezowy, prostokątny, okrągły, stożkowy, toczny, walcowy, rowerowy, 
  • gwint prawy i lewy – co oznacza kierunek skręcania, 
  • gwint normalny, drobnozwojny lub grubozwojowy, 
  • gwint pojedynczy, dwukrotny czy wielokrotny. 

Uwzględniając podział ze względu na przekroje prętów, wyróżniamy zakończenia: 

  • okrągłe o średnicy od 8 do 250 mm, 
  • sześciokątne, gdzie średnica okręgu wpisanego wynosi od 8 do 62 mm, 
  • kwadratowe, 
  • prostokątne. 

Pręty mogą być wykonane z różnych materiałów, ale najczęściej spotykanym surowcem jest stal. W polskich normach (PN) pręty stalowe określane są poprzez parametry takie jak średnica lub wymiary przekroju, gatunek stali oraz klasa stali. 

Pręty gwintowane – cena w SIG 

W naszej hurtowni materiałów budowlanych zaopatrzysz się w pręty gwintowane wykonane ze stali nierdzewnej, ocynkowanej, ogniowej i węglowej w wielu wariantach przekrojów i gwintowań. Oferujemy uniwersalne elementy mocujące producentów takich jak Koelner, Rawlplug czy Walraven. Dokładamy starań, aby nasza oferta była jak najbardziej zróżnicowana, a dzięki temu ceny prętów gwintowanych można było dostosować do budżetu każdego projektu budowlanego. 

Pręty sprzedajemy na sztuki, a ich cena może się różnić w zależności od rodzaju, parametrów i producenta. Przykładowo koszt zakupu jednego ocynkowanego pręta gwintowanego M 6 1000 to 2,07 zł netto. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem.