Bloczki beton komórkowy

Beton komórkowy to lekki materiał budowlany, który otrzymuje się poprzez wprowadzenie gazu pod odpowiednim ciśnieniem do mieszanki cementowej. Właśnie powstałym w taki sposób komórkom materiał ten (funkcjonujący również pod nazwą „bloczki gazobetonowe”) zawdzięcza swoją nazwę. Beton komórkowy powszechnie i z powodzeniem wykorzystuje się w szeroko pojętym budownictwie.

W katalogu SIG znajdziesz beton komórkowy od najlepszych producentów w rozmaitych wymiarach i o zróżnicowanej specyfikacji, dzięki czemu będziesz mógł wybrać materiał precyzyjnie dopasowany do Twoich potrzeb!

Beton komórkowy – lekkość i wytrzymałość


Główną zaletą bloczków z betonu komórkowego jest ich lekkość, a zarazem wytrzymałość. Beton komórkowy jest najlepszym dowodem na to, że te dwie z pozoru przeciwstawne cechy nie muszą się wykluczać. Lekkość materiału zapewnia powietrze zamknięte w bloczkach. Jednocześnie mimo swojej porowatej struktury (która również jest rezultatem napowietrzenia) bloczki gazobetonowe charakteryzują się dużą wytrzymałością na ściskanie (nawet do 7 MPa w zależności od klasy gęstości – im ona wyższa, tym bardziej wytrzymały jest dany materiał). Dzięki temu nie musisz obawiać się o trwałość ścian konstrukcyjnych.

Pozostałe zalety betonu komórkowego


Beton komórkowy cechuje się wysoką izolacyjnością akustyczną – dużo większą niż pustaki. Niech nie zmyli Cię jego lekkość – w rzeczywistości bloczki z betonu komórkowego o odpowiedniej gęstości spełniają normy budowlane w zakresie izolacyjności akustycznej. Atutem bloczków z betonu komórkowego jest również to, że zatrzymują one dużo ciepła w budynku – a jak wiadomo, energooszczędność to jedna z głównych kwestii, które należy brać pod uwagę przy stawianiu domu. Struktura tego materiału – a ściślej rzecz biorąc, jego porowatość – sprawia, że ma on doskonałe właściwości termoizolacyjne (pod warunkiem odpowiednio wysokiej precyzji wykonania danego muru). Pamiętaj przy tym jednak, że beton komórkowy jest dość kruchy (co stanowi wyzwanie podczas transportu), a także względnie łatwo wchłania wilgoć (choć również bardzo szybko ją oddaje).

Sprawdź również ofertę bloczków silikatowych w katalogu SIG!

Gdzie stosować bloczki z betonu komórkowego?


Z bloczków gazobetonowych buduje się każdy rodzaj ścian: można je stosować zarówno do wznoszenia ścian nośnych zewnętrznych, jak i wewnętrznych, a także ścian działowych. Co warte podkreślenia, konstrukcja ścian z betonu komórkowego jest szybka i nieskomplikowana, w czym w dużej mierze pomaga jego lekkość. Istotną cechą tego materiału jest też łatwość obróbki, więc nie będziesz mieć żadnych problemów z jego cięciem czy szlifowaniem.


Cena betonu komórkowego


Cena konstrukcji ścian z betonu komórkowego z reguły jest niższa niż w przypadku materiałów ceramicznych, co również – obok pozostałych jego zalet – wpływa na popularność tego budulca. Konkretna cena materiału uzależniona jest od indywidualnej specyfikacji.

Szeroki wybór wraz z cennikiem bloczków gazobetonowych znajdziesz w katalogu SIG!