- Strona główna
- Kalkulatory systemów
- Kalkulatory systemów suchej zabudowy
KALKULATORY SYSTEMÓW SUCHEJ ZABUDOWY
Jakie są najbardziej popularne rodzaje zabudowy wnętrza?
Dzisiejsza technologia oraz dostępne materiały sprawiają, że remont pomieszczenia nie jest tak uciążliwy, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Dostępność produktów, służących na przykład do wykonania zabudowy z karton-gipsu, jak i wiedzy fachowej powoduje, że prace wykończeniowe nie są koszmarem, z jakim często kojarzą się tego typu prace. Głównymi kategoriami, które można zastosować ze względu na sposób łączenia tradycyjnych materiałów budowlanych, są:
• Metody z użyciem wody zarobowej, stosowanej przy użyciu np. tynku gipsowego, tynku cementowo wapiennego, betonu,
• Metody bez użycia wody zarobowej, tzw. suche zabudowy g-k, w których zastosowanie mają płyty gipsowo – kartonowe.
Sprawdź pełną ofertę płyty karton gips w SIG.
Co to jest sucha zabudowa poddasza czy sufitu?
My skupimy się na drugiej metodzie, która umożliwia zastosowanie produktów ognioodpornych, dedykowanych dla pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, lub elastycznych, przeznaczonych do poddawania kształtowaniu wg potrzeby. Najczęściej do suchej zabudowy używa się różnego rodzaju płyt, od sklejki, poprzez paździerzowe na pilśniowych kończąc. Ponadto możemy spotkać tworzywa sztuczne, szkło, wełny do suchej zabudowy, gips, PVC.
Cechy suchej zabudowy z karton-gipsu:
• Wysokie właściwości termoizolacyjne
• Bardzo dobre właściwości dźwiękowe (tłumiące)
• W przypadku użycia odpowiednich produktów- odporność na ogień
• Swoboda w aranżacji wnętrz
Sucha zabudowa g-k – gdzie można ją stosować?
• Ścianki działowe
• Sufity podwieszane, w których wykorzystuje się profile do suchej zabudowy,
• Szachty ogniowe
• Obudowy tras kablowych
• Podłogi
• Poddasza
Sprawdź naszą pełną ofertę profili do gk
Dlaczego sucha zabudowa z karton-gipsu?
Powodów można wymieniać wiele, od szybkości i łatwości montażu zaczynając, na możliwości elastycznego kształtowania łuków i braku obciążeń stropów kończąc. Ze względu na prosty montaż, także cena suchej zabudowy bywa atrakcyjna, o czym napiszemy w kolejnym akapicie.
Sucha zabudowa – cennik
Ceny w poszczególnych miejscowościach oraz ze względu na użyte materiały mogą się znacząco różnić, dlatego dla Państwa wygody przygotowaliśmy kalkulator materiałów budowlanych służących do wykonania suchej zabudowy, który przybliża koszt remontu.
Sekcja ta jest systematycznie aktualizowana o nowe kalkulatory. Użytkownicy mają do dyspozycji kalkulator suchej zabudowy na bazie produktów marki Rigips oraz Siniat. Pozwala on sprawdzić, ile będzie kosztowała sucha zabudowa, oraz obliczyć zapotrzebowanie materiałów, takich jak wkręty do suchej zabudowy.
Klienci często mają problem na przykład z tym, jak obliczyć, ile potrzeba płyt gipsowych, i chcieliby poznać szczegółowy cennik materiałów, których poszukują. Dzięki tego typu funkcjonalnościom możliwa jest kalkulacja cenowa i materiałowa systemów suchej zabudowy. Udostępniamy profesjonalne kalkulatory cen i zużycia materiałów przygotowane przez naszych specjalistów.
Jeśli chcemy sprawdzić, ile przypada płyt g-k na m², kalkulator stanowi pomocne narzędzie. Nie powinien on jednak stanowić wyłącznej podstawy przy kalkulacji zapotrzebowania, gdyż służy do obliczenia potencjalnie potrzebnych ilości produktu przy uwzględnieniu wprowadzonych parametrów. Decyzję co do dokładnych potrzebnych ilości należy podjąć w oparciu o dokumentację projektową planowanej inwestycji oraz zasady sztuki budowlanej. Pełna odpowiedzialność za wykorzystanie wyników kalkulatora spoczywa zawsze na korzystającym.